» 
»
 

Beşiktaş'taki saldırıyı yapan teröristlerden biri kadın diğeri erkek

Beşiktaş'taki hain terör saldırısını düzenleyen teröristlerin eylemde kullandıkları araç içerisindeki görüntülere ulaşıldı. Teröristlerden birinin kadın, diğerinin erkek olduğu tespit edildi. Erkek olan kendini, kadın olan aracını patlattı.

İstanbul Beşiktaş'ta polis ekiplerinin şüphesi üzerine araçtan erkek olan terörist indikten sonra, kadın terörist aracı havaya uçurdu. İkinci patlayıcıyı ise erkek teröristm infilak etti. Polis, Emniyet Müdürlüğü binasının da hedef alınabileceğini ve güvenlik nedeniyle bölücü terör örgütü üyesi teröristlerin Vodofone Arena'ya yöneldiklerini değerlendiriyor.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇ 6 ARALIK'TA SATIN ALINDI

6 Aralık Salı günü yaklaşık 20 bin TL'ye satın alınan aracın satışı İstanbul Kartal'daki bir noterde gerçekleşti. 2006 model Chevrolet Aveo marka aracı R.C. isimli şahıstan satın alan kişi ise 22 yaşındaki Tufan B. oldu. Tufan B. aracı canlı bomba olan Murat kod adlı teröriste verdi.

Polis, bu bilgilerin ardından geniş çaplı araştırma yaptı. Çevredeki MOBESE ve EDS kayıtlarını inceledi. Şüpheli aracın izine Vatan Caddesi'nde rastlandı. Polisin incelemelerine göre, bomba yüklü araç saatler öncesinde iki sefer Vatan Caddesi'nden, Emniyet Müdürlüğü binası ve Aksaray Orduevi'nin önünden geçti.

BİRİ KADIN İKİ TERÖRİST

Şüpheli araç içerisinde biri kadın iki terörist tespit edildi. Dikkat çekmemek için birlikte gezen ve aile izlenimi veren teröristler, kameralara yakalanmamak için MOBESE ve EDS kameralarının olduğu noktalardan geçerken aracın güneşliklerini de indirdiler.

Bombalı araç ilk kez sabah 10.40 sıralarında görüldü. İkinci kez ise saat 15.28'de görüldü. Şüpheli araç Beşiktaş'ta olay yerinde patlatılmadan hemen öncesinde polis tarafından şüpheli olarak fark edildi. Araçtan birinin indiği görüldü ve araç 22.27'de seyir halinde iken havaya uçtu.

MAÇKA'DA ERKEK TERÖRİST

Bombalı aracın havaya uçmasının ardından, çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis, araçtan bir kişinin indiği anansounu yaparak diğer polislere uyarıda bulundu. Polislerin olduğu noktaya doğru ilerleyen bir şüpheliyi fark eden biri trafik 5'i Çevik Kuvvet ekibinden 6 polis, şüpheliyi yakalamak için harekete geçti. Polislerin etrafını sarması ile birlikte terörist üzerindeki bombayı patlattı. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *