» 
»
 

Beştepe Millet Camisi'nde şehitler için mevlit okutuldu

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında kahramanca darbecilere karşı direnen ve şehit olan askerler için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Millet Camisi'nde mevlit okutuldu. Mevlite yaklaşık 3 bin vatandaş kişi katıldı.

15 Temmuz günü Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminde bulunmasında demokrasi ve milli irade için kahraman bir şekilde can veren yiğit askerler için Ankara'daki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bulunan Beştepe Millet Camii'nde mevlit okutuldu. Millet Camisi'nde kılınan yatsı namazından sonra okutulan mevlide yaklaşık 3 bin vatandaş katıldı.

Mevlide katılan binlerce kişiye Cumhurbaşkanlığı'nın aşçıları tarafından sıcak çorba ve su dağıtıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önünde de demokrasi nöbeti devam ediyor. Darbe girişimine tepkilerini göstermek için Külliye önünde toplanan vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ve dillerinde tekbir ile nöbet tutmaya devam ediyorlar.

Cumhurbaşkanlığı Külliye'si de 15 Temmuz gecesinde darbe girişimcilerinin hedefi olmuştu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ele geçirmek isteyen FETÖ üyesi teröristler, helikopter ve savaş uçakları ile Külliye önüne bomba atmıştı. Darbecilere karşı direnen onlarca vatandaş, darbecilerin attıkları bombaların şiddetinden dolayı hayatını kaybetmiş ve şehit olmuşlardı. Onlarca araç hurdaya dönmüş ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde de ciddi hasarlar meydana gelmişti. Dehşetin boyutu daha sonrasında görüntülenen güvenlik kameralarından ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yer yer oluşan yıkımlardan anlaşılmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *