» 
 

Beyaz eşyada ÖTV indirimi

Daha önce beyaz eşyada ÖTV indirimi yaptığı açıklayan Baybakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, indirimin Mayıs ayında da devam edeceğini söyledi

Daha önce beyaz eşya da ÖTV indirimi uygulanmıştı. İndirimin Mayıs ayını da kapsayacak şekilde uzatılacağını belirten Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yüzde 6.7 oranında bulunan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV)'nin Nisan ayı sonu Mayıs ayı başında da devam edebileceğini söyledi. Konuyla ilgili detaylar Resmi Gazete'nin Şubat sayısında yayımlanmıştı. İndirimin uzatılmasındaki asıl nedenlerinden bir tanesi beyaz eşya sektörüne de hareket getirmesi. İndirimden sonra Beyaz eşya sektöründe ciddi bir artış olmuş ve satışlar yüzde 30'ların üzerine çıkmıştı. Beyaz eşyada görülen canlanmanın önünü kesmek istemeyen hükümet yetkilileri indirimin 30 Nisan'dan sonra da devam edeceğini belirtiyor. İndirimin uzatılması ile ilgili Maliye Bakanı Naci Ağbal ekonomiye en fazla desteği maliye politikalarının verdiğini ifade ederek, indirimle ilgili 30 Nisan'dan sonra uzayabileceğine yönelik sinyal vermişti. 

Hükümet yetkilileri 30 Nisan'da sona erecek olan uygulamayı uzatmak için çalışmalar yapıyor. ÖTV indirimi 30 Nisan'dan sonra uzayabilecek. Konuyla ilgili olarak Maliye Bakanlığı bir açıklama daha yaparak indirimin beyaz eşyaya getirdiği canlılığa değindi. Ekonomi de bir toparlanmanın olduğunu söyleyen Bakan Ağbal 16 Nisan 2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması sonrası da indirimin devam edeceği belirtildi ve beyaz eşya sektörünün canlanmasına yönelik çalışmaların hız kazandığını ifade etti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *