» 
»
 

Beyin performansını artırmak için ses terapisi yöntemi

Uzun yıllardır bilinen ses terapisi yöntemi stresten uzaklaşmak, kaygıları azaltmak, başarıyı artırmak ve beyin performansını güçlendirmek için öneriliyor. Bilinç kontrolü sağlamanın ve beyin dalgalarını yönetebilmenin ses terapisi yöntemi ile mümkün olabildiğini belirten YÜ Öğretim Görevlisi Kerem Kaban, ses terapisi nedir? Ses terapisi neden kullanılır? sorularını yanıtlıyor...

Ses kısıklığı veya yüksek sesle konuşma gibi gırtlak sağlığını kontrol altına almak için kullanılan ses terapisi yöntemi artık sadece ses problemlerinde değil, zihinsel durumları tedavi etmek ve beyni daha güçlü kılmak için de tercih ediliyor. Ses terapisi nedir? Bir kişinin sağlıklı rezonans frekans dengesi bozulduğunda hem fiziksel hem de duygusal sağlık durumu etkilenir. Bu durumu iyileştirebilmek için ses dalgalarından yararlanarak, ses dengesi vücuda geri kazandırılır.

Yankı, şarkı, enstrümantal, ritm ve melodiler ile farklı ses dalgaları iyileştirici nitelikte oluyor. Yaşar Üniversitesi Film Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi Kerem Kaban, farklı frekanslar ile başarıların artırılabildiğini, stres ve kaygılardan uzaklaşılabildiğini, kulak ve beyin performansının artırılabildiğini dile getiriyor.

Orduda ve istihbarat teşkilatında da kullanılan ses terapi yöntemi ile beyin dalgalarını yöneterek bilinç kontrolü sağmak mümkün oluyor. Motivasyon düşüklüğü, yoğunlaşma ektikliği, kronik yorgunluk, migren ağrıları, kilo veya uykusuzluk gibi tanınmış pek çok problemlerde farklı ses frekansları terapi amaçlı kullanılıyor. Birçok kişi, beta, alfa, teta titreşimlerindeki ses frekanslarını barındıran özel hazırlanmış müzikler ile hem dinleniyor hem de bilinci açılıyor.

Bilinçaltında kalan ve senelerce unutulmayan bazı müzikler üzüntüye, mutluluğa, heyecana neden olurken bunun altında frenkansların etkisi yatmaktadır. Bazı frekanslar enerji kapasitesini ortaya çıkarırken bazıları ise cesarete, yaratıcılığa, yaşam enerjisine, huzura ve hatta ilişkileri düzenlemeye bile yardımcı olur.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *