Bildiri imzalayan 21 akademisyen görevlerinden uzaklaştırıldı

“Barış için Akademisyenler İnisiyatifi” adı altında yayımlanan bildiride imzası bulunan 21 akademisyenin, hakkında başlatılan soruşturma neticesinde görevlerinden uzaklaştırıldıkları bildirildi.

Yazılı bir açıklama yapan Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü, 12 Ocak günü yayınlanan ve 1128 akademisyenin imzaladığı bildiri nedeniyle 28 akademisyene disiplin soruşturması açıldığını bildirdi. Hakkında soruşturma açılan 28 akademisyenden 21’inin ihtiyati tedbir olarak 3 ay görevden uzaklaştırılmasına karar verildiği ve soruşturma sürecinin tamamlandığı belirtilirken, dosyaların YÖK tarafından incelenmek üzere gönderildiği de ifade edildi. İnceleme sonrasında bu akademisyenlerle ilgili nihai kararı YÖK’ün vereceği de kaydedildi.

Haklarında soruşturma yürütülen 28 akademik personel ile ilgili alınan görevden uzaklaştırma kararının OHAL ile ilgili bulunmadığına dikkat çekilen açıklamada ayrıca ilgililerin haklarında yapılan idari işlem karşısında dava haklarının önünde bir engel bulunmadığı da bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *