» 
»
 

Bilecik'te köpek öldüren esrarengiz hayvan ne?

Bilecik'e bağlı bir köyde son zamanlarda yaşanan 25 köpeğin feci şekilde katledildiği olayda köylülerin nöbete başladığı belirtiliyor.

Bilecik’e bağlı Bozüyük ilçesinde bağlı bir köyde geçtiğimiz ay içinde toplam 25 köpeğin, köylülerin nöbet tutmasına rağmen ne olduğu anlaşılamayan hayvan tarafından telef edilmesi, köylüler arasında korkuya sebep olduğu belirtildi.

Dübekli köyündeki olayla ilgili olarak köy muhtarı Mustafa Yılmaz açıklamalarda bulundu. “Uzun yıllardır avcılık yaptığını, daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığını, bir ayda yaklaşık 25 tane köpeğin telef olduğun söylediği ifade edilen Muhtar, olayın bir sırtlan tarafında yapılabileceğini tahmin ettiklerini belirtti

Şu an yaşanan olayın nasıl bir canlı tarafından yapıldığını henüz bulamadıklarını aktaran köy muhtarı Mustafa Yılmaz, köpekleri katleden canlının başka bir hayvana dokunmadığını söyledi. Köyde birçok küçükbaş ve büyükbaş hayvan var ama hiçbirine bir şey olmadı diyen Yılmaz, küçükbaş hayvanlar gün içerisinde köyde dolaştığını ama onlara şu ana kadar bir saldırı olmadığını iddia etti.  Olaya konu olan hayvanın köpekleri akşamları gelip köpekleri kaçırıp dağlık alanlarda yiyerek leşlerini de bir kenara bıraktığını aktardı.

İlk başta olayı bir kurt yapıyor diye düşünürken, kurt olsa mutlaka koyunlara zarar verirdi diye konuşan muhtar, kendisinin de 3 tane köpeğinin leşini ve sadece kemiklerini bulabildiklerini ifade etti.

Yetkililerden yardım beklendiği, köye dadanan bu hayvanın bulunmadığı taktirde köylerinde bir tane bile köpek kalmayacağını ifade eden köylüler köyde yok denecek kadar az köpeğin kaldığını aktardılar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *