» 
»
 

Bilecik'te parklardan sonra kamelyalara da zarar verdiler

Bilecik'in Bozüyük İlçesinde parklara zarar verenlerin ardından şimdi de kanal boyunca yenilenen kamelyalar kimliği tespit edilemeyen kişi veya kişiler tarafından zarar verildi. Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı sosyal medyadan tepkisini gösterdi

Bilecik'e bağlı Bozüyük'te Belediye tarafından yenilenen kamelyalar kimliği henüz tespit edilemeyen kişi veya kişiler tarafından zarara uğradı. Bir süre önce de parklara zarar verilmesinin ardından şimdi de yenilenen kamelyalara zarar verilmesi çevredeki vatandaşlar tarafından büyük tepki gördü. Gerçekleştirilen yenileme çalışmalarından sonra vatandaşlara daha iyi bir hizmet sağlamak amacı ile Bozüyük Belediyesi tarafından yeniden yapılan kamelyalar kanal boyunca yerleştirilmişti. Vatandaşlara hizmetinin açılması ile birlikte Ramazan ayınında olmasından dolayı, burada iftar yapanlar, sahura kadar zaman geçirenler ve sahur yapanlar memnuniyetlerine dile getirirken, henüz daha yeni yapılan kamelyaların çizilmesi, yazıların yazılması ayni zarar verilmesi oldukça üzücü bir durum olarak karşılandı. Kanal boyunca zarar verilen kamelyaları görenler oldukça büyük üzüntü duydular.

Çevredeki vatandaşlar bu şekilde kamelyalara zarar verdiklerinden dolayı kişi veya kişilerin verilen emeğe saygı duymadıklarını resmen çirkin bir saldırı yaptıklarını söylediler. Bozüyük Belediyesi'nin tamamen eski yıpranmış görünümü onarmak açısından yapmış olduğu yenileme çalışmalarının sonucunda bu şekilde yenilenen yerlerin zarar görmesine üzülen bir diğer isim de Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı oldu. Bakıcı, sosyal medyadaki hesabından, henüz montajı tamamlanalı on gün olan kanal boyunca yapılan kamelyaların fotoğraflarını paylaşıp üzülerek bu hale getirenlere uyarılarda bulundu. Kamu malının herkesin ortak malı olduğunu ve temiz kullanılıp, zarar verilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Konuyla ilgilenen belediye ekipleri ise vatandaşlara bu şekilde zarar verenleri gördüklerinde 155 polisi veya 153 zabıta ekiplerini aramaları gerektiği konusunda bilgilendirdi. Ayrıca yazılan, zarar gören kamelyaların tadilatının yeniden yapılacağını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *