» 
»
 

Bilgisayar bağımlılığından nasıl kurtulunur? Çözüm yolları neler?

Günümüz teknolojisinin en büyük sorununun sanal hapis olduğunu vurgulayan Ptikiyatrist Dr. Sabri Yurdakul, sıkça sorulan, çocukları bilgisayar bağımlılığından nasıl kurtarabiliriz sorusunu ve çözüm yollarını sizler için yanıtlıyor...

Sürekli gelişmekte olan teknoloji ve bilgisayar oyunlarının yarattığı bağımlılık, küçükten büyüğe etki ederken çocukların zihinsel gelişimini de engelliyor. Son dönemin en büyük sorunu olan bilgisayar bağımlılığının, gençlerin zihinsel gelişimini etkilemesinin yanı sıra iletişim, sosyal hayat ve uyumsuzluk gibi sorunları da ortaya çıkardığı belirtildi. Sanal hapsin içine düşen çocukları bilgisayar bağımlılığından nasıl kurtarabileceğimizi söyleyen Ptikiyatrist Dr. Sabri aynı zamanda aileler için uyarılarda bulunuyor.

Yurdakul, çocukların bilgisayar başında vakit harcamasının kötü bir şey olmadığını fakat gerekenden fazla zaman doldurmanın zararlı olduğunu belirtti. Çağımızın sorunu olan bilgisayar bağımlığının, çocukların yapacak bir şeylerinin olmadığını belirtip bu yüzden bilgisayar başında zaman geçirmek istemeleri ile başladığını vurgulayan doktor, ailelerin buna kesinlikle izin vermemeleri gerektiğinin altını dikkatle çizdi.

Sosyal hayatı ve zihin gelişimini olumsuz yönde etkileyen bu bağımlılığın ortadan kaldırılması için çocuklara uğraş bulmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Ptikiyatrist Dr. Sabri Yurdakul, bilgisayar yerine telefon veya televizyona bağımlılık başlamaması için çocuklara büyük faydası olacak okuma alışkanlığının aşılanmasını önem ile belirtiyor.

Çocuğunuza bu yönden herhangi bir engel koyamamış iseniz Dr. Sabri Yurdakul mutlaka ptikiyatrist ya da ptikolog tarafınca yardım alınması gerektiğini  vurguluyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (1)

Mervenur :
Ya olmuyor bırakamıyorum iste :(
3.2.2020 16:51:37

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *