Bilgisayarlı, sinyal kesici özellikli ayakkabı icat etti

Özel Güvenlik Görevlisi 38 yaşındaki İbrahim Halil Boz uzun araştırmaları sonucu çok özel ayakkabı geliştirdi. Jammer 2023 adını verdiği ayakkabı hem sinyali kesiyor, hem de kullanıcının konum bilgilerini belirliyor.

Özel Güvenlik Görevlisi İbrahim Halil Boz öyle bir ayakkabı yaptı ki tam teçhizatlı. Özellikle devlet büyüklerinin terör bölgelerine ziyaretlerinden esinlenen Boz  kullanıcıya tam güvenlik sağlayan icadıyla adından söz ettireceğe benziyor.  Kullanıcının konum bilgilerini Küresel Konumlama Sistemi ile (GPS) belirleyen ayakkabı sinyal kesici özelliği ile de güvenliği üst düzeye çıkarıyor. Ayakkabı aynı zamanda  masaj, soğutma ve ısıtma özelliklerini de içeriyor. Aktif konuma alındığında kullanıcının konum bilgilerini bilgisayara aktaran ayakkabının en büyük özelliği bombalı saldırılarda sinyal kesici  görevinin bulunması.  Jammer 2023 adlı ayakkabıyı 8 ayda 500 liraya mal eden İbrahim Halil Boz seri üretim için destek bekliyor. Daha öncede mayın taramasında güvenlik özelliği taşıyan bot icat eden Boz projesinin arkasında olduğunu her fırsatta yineliyor.

GÜVENLİK ÜRÜNLERİNİN İCADINI SEVİYORUM

25 yıldır güvenlik ürünlerine olan ilgisiyle buluş ve icatların araştırmalarını yaptığını belirten Boz 10 değişik projenin tasarımını yaptığını belirtiyor. Devlet büyüklerimizin korunmasına yönelik olarak geliştirdiği son icadı Jammer 2023 lakaplı ayakkabı herhangi bir saldırıda yüzde 50 koruma sağlıyor. Tasarlanan ayakkabının ısıtma, soğutma ve masaj özelliklerinin yanında sinyal kesici özelliği ile de terör bölgelerini ziyaretlerinde bürokrat, milletvekili ve devlet büyüklerine hitap ediyor. İbrahim Halil Boz mükemmel teknoloji ile ortaya çıkan ayakkabıya devlet büyüklerinin destek vermesini istiyor.


 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *