» 
»
 

Bilim adamları uyardı Aman sakın uyanınca hemen yatak toplamayın!

Sabah kalkınca pek çoğunuzun yaptığı ilk iş yatağını toplamak. Ancak bilim adamlarına göre büyük hata yapıyorsunuz. Yanlış duymadınız. Uzmanlar uyardı. Yataktan kalkar kalkmaz hemen yatak toplamak milyonlarca toz akarını harekete geçirmek demek.

Çoğumuz sabah kalktığımızda işe ya da okula yetişmek için acele ederken bir taraftan da yatağımızı toplarız. Artık yatak toplama işini sonraya bırakmanız konusunda uzman tavsiyesi var. Annenizin yatağını topla sözlerine verebileceğiniz de güzel bir cevabınız.

Bilim adamlarının yaptığı araştırmalar gösteriyor ki yataktan kalkar kalkmaz yatak toplamaya başladığınızda yaklaşık 1500000 (bir milyon beşyüz bin) toz akarı harekete geçiyor. Haberin resminde gördüğünüz toz akarları vücudumuzdan dökülen deri parçalarıyla besleniyor ve siz yatağı toplamaya başladığınızda toz akarları için de parti başlıyor. 2005 yılından bu yana yapılan çalışmalar gösteriyor ki yatağa dökülen deri parçalarına ter ve tüyler karıştığında bu toz akarlarını harekete geçirmiş oluyorsunuz.

Bilim adamlarının tavsiyesi yatağı olduğu gibi bırakıp bir müddet havalanmasını sağlamak. Aksi halde en az bir buçuk milyon toz akarını bir araya toplayarak sağlığınızı tehdit etmesine yol açabilirsiniz. En iyisi bırakın dağınık kalsın!

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *