» 
»
 

Bingöl ve Diyarbakır'dan acı haber: 2 şehit

Bingöl'ün Genç İlçesinde ve Diyarbakır'ın Lice kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler çatıştı. Genç ilçesinde ile Lice kırsalı arasındaki Sağgöze köyünde teröristler ile çıkan çatışmada 2 uzman çavuş şehit oldu. Şehitlerin isimleri ise açıklandı

Bingöl'ün Genç İlçesinde ve Diyarbakır Lice'de terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.  Güvenlik güçleri ile terör örgütü üyelerinin karşılıklı çatışması sonrasında 2 uzman çavuş şehit oldu. Lice ve Genç'de operasyonlar sırasında teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuşların isimleri ise Yunus aktaş ve Behçet Avcı olduğu öğrenildi.

Bingöl'den acı haber geldi. Genç İlçesine bağlı olan Sağgöze köyü kırsalında teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Edinilen bilgilere göre, Lice'de devam etmekte olan operasyonlarda Bingöl'ün Genç İlçesinde ve Diyarbakır'ın Lice İlçeleri arasındaki Sağgözü köyü kırsalında arama tarama faaliyeti yapan güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çatışma çıktı.

Güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada bir uzman çavuş olay yerinde şehit oldu. Diğer uzman çavuş ise tedavi edilmek üzere sağlık ekipleri tarafından kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Şehit uzman çavuşların isimleri ise Behçet Avcı ve Yunus Aktaş olduğu bilgileri verildi.

2 uzman çavuşun şehit olmasının ardından, bölgede "Şehit Piyade Binbaşı Turgay Çelik-1” operasyonları sürdürülüyor.

Şehit olan uzman çavuş Yunus Aktaş 25 yaşında idi. Sakarya doğumlu Yunus Aktaş'ın Akyazı'daki Konuralp Mahallesi'ndeki ailesine acı haber iletildi. Babası seneler önce vefat eden Aktaş'ın annesine acı haberi İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Hekimoğlu, Kaymakam Kamuran Mustafa Ballı ve Askerlik Şube Başkanı Yüzbaşı Mustafa Ünlütürk verdi. Acılı anne oğlunun 5 Temmuz'da düğününün olacağını söylerken daha fazla ayakta duramadı. Şehidin yaklaşık 1,5 sene önce nişanlanmış olduğu Kübra Ateş ise aldığı haber ile yıkıldı. 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *