» 
»
 

Bingöl'de çatışma çıktı: 2 köy koruyucusu şehit

Alınan son dakika haberlerine göre, Bingöl'ün Karlıova İlçesinde teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Meydana gelen çatışmada geçici köy koruyucusu İdris Demir şehit oldu ve 1 koruyucu da kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Bölgenin bölücü terör örgütü üyelerinden tamamen temizlenmesi için geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.

Bingöl'ün Karlıova İlçesinin Cehennem Ormanları'nın olduğu bölgede güvenlik güçleriyle teröristler çatıştı. Alınan bilgilere göre, bölgede bir grup teröristin olduğu bilgisini alan güvenlik güçleri harekete geçerek dev bir operasyon başlattılar. Geçici köy koruyucularının da katılım gösterdiği operasyonda meydana gelen çatışmada geçici köy koruyucusu İdris Demir, keskin nişancı tüfeği ile vuruldu ve şehit oldu ve diğer koruyucu Tarık Aydemir ise yaralandı.

Yaralanan köy koruyucusu Tarık Aydemir, askeri helikopter ile Bilgöl Tugay Komutanlığı'na ardından da Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan yaralı Tarık Demir, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu. Bölgenin bölücü terör örgütü mensuplarından tamamen temizlenmesi için geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.

Ayrıntılar gelmeye devam ediyor...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *