» 
»
 

Bingöl'de sıcak saatler! Çıkan çatışmada 1 şehit 5 yaralı var

Bingöl'de çatışma çıktı. Genç ilçesi'ndeki çatışmada 1 korucu şehit düşerken, 1'i astsubay olmak üzere 4 güvenlik görevlisi yaralandı. Çatışmanın operasyondan dönen timlerin pusuya düşürülmesi sonucu çıktığı bildirildi.

Bingöl Genç kırsalında akşam saatlerinde çatışma çıktı. Operasyondan dönen timler pusuya düşürüldü. Çatışma sonunda 1 korucu şehit düşerken, 1'i astsubay olmak üzere 4 güvenlik görevlisi ağır yaralandı. Bingöl Genç İlçesi Güzeldere Köyü yakınlarında akşam saatlerinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışma sonucunda bir korucu şehit düşerken1'i astsubay olmak üzere 4 güvenlik görevlisi de yaralandı. Yaralılar 112 acil servis ambulansıyla Bingöl Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Bölge de ara ara operasyonların sürdüğü bilgisi verildi. Bingöl Valisi Yavuz Selin Köşger çatışma ile ilgili açıklamada bulundu. Köşger korucuların da aralarında bulunduğu Tim'in pusuya düşürüldüğünü söyledi. Operasyon dönüşü terör örgütü PKK tarafından pusuya düşürülen tim'de 1 korucu şehit düşerken, 5 kişi de yaralandı. Yaralılar içinde astsubayın da bulunduğu öğrenildi. PKK üyeleri kurdukları pusu da ateş ederek 28 yaşındaki Mansur Solcan'ı hedef aldı. Solcan olay yerinde şehit düşerken, çatışma sonucunda 1 astsubay olmak üzere 4 güvenlik görevliside yaralandı. 

Bingöl Valisi Yavuz Selin Koşger, Bingöl AKP Milletvekili Enver Fehmioğlu ve İl Emniyet Müdürü Metin Akay Bingöl Devlet Hastanesi'nde yaralıları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Olayın ardından konuşan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger Bingöl'de Genç İlçesi Güzeldere köyü kırsalında iki teröristin görülmesi üzerine operasyon başlatılmış ve güvenlik korucularımızın da aralarında bulunduğu tim pusuya düşürülmüştür.

Bunun üzerine bir korucumuz şehit düşmüş, 5 güvenlik görevlimizde yaralanmıştır şeklinde konuştu. Operasyonların devam ettiğine dair bilgiler devam ederken, bölgede güvenlik artırılmış ve gerekli tedbirler alınmıştır. Milletimizin başı sağolsun şekilnde konuştu. Bingöl Devlet Hastanesine kaldırılan yaralıların durumlarının iyi olduğu bilgisi edinilirken, çatışmayı başlatan teröristlerin etkisiz hale getirildiği ifade edilmiştir. 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *