» 
»
 

Bingöl'deki operasyonda yaralanan asker Şehit oldu

Bingöl'e bağlı Genç ilçesi'nin kırsal kesimlerinde devam eden, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 2 asker yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan 2 askerden birinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Bingöl’ün Genç kırsalında teröristlerle yaşanan sıcak temas sırasında çıkan çatışma sonucu operasyonda görevli askerlerden 2’sinin yaralandığı ve taralı askerlerin Bingöl Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındığı bildirilmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından gece saatlerinde kötü haber geldi.

Yeniyazı köyü kırsalı yakınlarında güvenlik güçleri tarafından başlatılan operasyonda, güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışma sınucunda2 asker yaranmış ve acilen hastaneye kaldırılarak müdahalelerine başlanmıştı.

Yaralanan askerlerden birinin, kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere karşın şehit düştüğü bildirildi.

Yaralanan askerlerden diğerinin ise Bingöl Devlet Hastanesinde tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Genç ilçesine bağlı Yeniyazı köyü kırsalında operasyon yürüten güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada yaralanan 2 asker hastanede tedavi altına alınmıştı.
PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Yeniyazı köyü kırsalında daha önce başlatılmış olan operasyonun devam ettiği ifade edildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *