» 
»
 

Bingöl'den acı haber 1 Şehit

Bingöl^de teröristlerle Güvenlik Güçleri arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuşun şehit edildiği bildirildi.

Gelen son dakika bilgisine göre, , Bingöl'ün Genç ilçesinde bulunan Yeniyazı köyü kırsalında yapılan operasyon sırasında,  güvenlik güçleriyle bölücü terör örgütü mensupları arasında sıcak temas sağlandığı sırada çatışma çıktığı ve teröristler tarafından açılan ateş sonucunda bir uzman çavuş un şehit düştüğü ifade edildi.

Şehit asker, çatışmanın yaşandığı bölgeye gelen helikopterle Bingöl'e getirilerek devlet hastanesi morguna kaldırıldı. Yaşanan çatışmanın sonrasında dağlık alandan kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede geniş çaplı operasyon başlatılırken arama tarama faaliyetlerinin de tüm hızla devam ettiği öğrenildi.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, yaşanan çatıma ve sonrası ile ilgili bir açıklama yaptı. Kösger,  Bingöl’e bağlı Genç İlçesi’nin Yeniyazı köyü kırsalında devam eden arama tarama çalışmaları ve operasyon esnasında bir uzman çavuşun şehit olduğunu ifade etti.

Bugün Şırnak'taki Küpeli Dağı eteklerinde yer alan 6'ncı Motorlu Piyade Komutanlığına bağlı Seslice Tabur Komutanlığında da,  bölücü terör örgütü mensubu PKK’lı teröristler tarafından tabura roketatarlı saldırı düzenlenmiş ve. yaşanan saldırıda, roket mermisi tabur içerisinde bulunan binanın duvar kısmına isabet etmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *