» 
»
 

Bir günde 10 ayrı suça karışan şüphelinin yaşı şaşırttı

Tekirdağ'da polis ekipleri ilginç bir olayla karşılaştı. Gasp, oto hırsızlığı, iş yerinde hırsızlık, ehliyetsiz araç kullanma, araba ile çarpma gibi on ayrı suçtan aranan şüphelinin 19 yaşındaki bir çocuk olduğu ortaya çıktı.

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde ilginç bir olaya şahit olan polis ekipleri, 10 ayrı suça karıştığı gerekçesi ile bir şüphelinin peşine düştüler. Oto hırsızlığı, gasp, iş yerinde hırsızlık gibi on ayrı suçtan aranan kişi tam da polis ekiplerinin kıskıvrak yakalayacağı sırada çalıntı otomobile binerek kaçtı. Şüpheli otomobil ile kaçarken 5 yaşındaki bir çocuğa çarptı. Kazanın ardından polis ekiplerinin yakaladığı kişinin henüz 19 yaşında olduğu ve şimdiye kadar yaşı kadar suça karıştığı bir günde onlarca suça bulaştığı da öğrenildi.

Tekirdağ Çorlu'da ön ve arka plakası olmayan beyaz bir araç dikkatleri üzerine çekti. İlk olarak Çorlu'daki Kırkova Meydanı'nda bir kadının gasp eden kişi daha sonra Hacı Hamamdere Sokağındaki bir inşaat işçisini de hasp etti. Bir de oto hırsızlığı, iş yerlerinde hırsızlık olaylarına karışıp kaçtı. Şüphelinin plakasız beyaz renkli aracına Hıdırağa Mahallesi'nde rastlayan polis ekipleri aracı durdurup şüpheliyi sorgulamak istedi. Tam o sırada polisin ihtarlarına uymayıp kaçmaya çalışan şüpheli çalıntı aracıyla hızla kaçmaya başladı. Kaçarken önce polis ekiplerinin araçlarına çarptı. Ardından 5 yaşındaki bir çocuğa da çarptı. Aracı olduğu yerde bırakıp koşarak kaçmaya başladı. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin köşe bucak kovaladığı şüpheli Çiçek Sokak'ta yakayı ele verdi. Yakalanan G.Ü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Yakalanan ve emniyet müdürlüğüne götürülen G.Ü'nün şimdiye kadar 17 suçtan sabıkası olduğu ortaya çıktı. Yaşının henüz 19 yaşında olduğu da öğrenildi. Bir günde gasp, hırsızlık, oto hırsızlığı, ehliyetsiz araç kullanma, polis aracına çarpma, çocuğa çarpma suçlarına karıştığı ve çaldığı ve plakasız olarak kullandığı aracın da 34 GNF 90 olduğu öğrenildi. Polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanan G.Ü ifadesi alındıktan sonra Tekirdağ Çorlu Adliyesi'ne sevk edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *