» 
»
 

Bir sene ömür biçilen mucize çocuk 13'üncü yaşını kutladı

Adana'da yaşayan Demet-Uğur Zöhre çiftinin 13 üç yıl önce dünyaya gelen oğullara doğuştan gelen kas hastalığı sebebiyle doktorlar bir yıl ömür biçmişti ancak Orhan tedavi gördüğü hastanede 13. yaşını kutladı...

Adana'da yaşayan ev hanımı bir anne ve esnaf bir babanın oğlu olarak dünyaya gelen Orhan Zöhre'nin ailesi tarafından doğumundan 15 gün sonra hiç hareket etmediği anlaşılması üzerine hastaneye götürüldü. Yapılan tetkik ve incelemeler sonucunda bebek Orhan'a doğuştan 'Konjenital Musküler Distrofi' adı verilen bir kas hastalığı teşhisi konuldu. İlk tanının konulduğu doktorlar tarafın bir yıl ömür biçilen Orhan, ailesinin durumu kabullenmemesi üzerine tedavi için Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesine nakledildi. Burada görev yapan Prof. Dr. Rıza Dinçer Yıldızdaş'ın kontrolünde Orhan'ın tedavi sürecide başlamış oldu.

Kendisine çizilen korkutucu tabloya asla inanmadığını ifade eden anne Demet Zöhre, aralıklarla durumu kötüleşen ve hiç hareket edemeyen oğlunun tedavi süresinde hiç başından ayrılmayarak bebeğiyle bizzat ilgilendi. Demet Hanım'ın yoğun ilgisi hastanede Orhan'ın tedavisinden sorumlu uzman ekibin titiz çalışmaları sonucunda Uğur 13. yaşını kutladı... Yaşadıklarının hiç kolay bir durum olmadığını ifade eden anne doktorların yaşamaz demelerine rağmen hiç pes etmediğini, hala düzeleceğine dair bir umut taşıdığını vurguladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *