» 
 

Bireysel sulama hibe desteği başvuruları başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi hakkında tebliğ gereğince, hibe desteği başvuruları 1 Ocak 2017 tarihinde başladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın, Kırsal kalkınma Destekleri kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi hakkındaki tebliğ gereğince, hibe desteği başvuruları 01 Ocak 2017 tarihinde başladı. Müracaatların güncel uygulama rehberinde bulunan başvuru formu ve eklerine uygun olarak hazırlanarak 01 Ocak 2017 tarihinden itibaren 45 gün içerisinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Aydın İl Müdürlüğüne, başvuru sahiplerince dosya halinde tek nüsha olarak teslime dileceği belirtildi.

Teslim İl Proje Yürütme Birimi, teslim edilen dosyaların idari ve teknik açıdan incelemesini yaptıktan sonra, desteklenmeye hak kazanan proje sahiplerinin Asil ve Yedek isim listelerinin önümüzdeki Mart ayının ikinci haftasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Aydın İl Müdürlüğü'nün web sitesi www.aydin.tarim.gov.tr adresinden yayınlanacağı aktarıldı.

Bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi hibe programı ile, tarımsal faaliyetler için geliştirilen basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımının artırılarak, daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamayı ve kırsal alanda üreticilerin gelir düzeyinin yükselmesi amaçlanıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *