» 
»
 

Birlikte ölüme giden yaşlı çiftin vasiyeti gerçekleştirilemiyor

Altan ve Ülker Çetin çiftinin cenazelerini henüz alan olmazken, çiftin ölmeden önce otel odasına bıraktıkları vasiyeti de yerine getirilemiyor.

İzmir'in Çeşme İlçesinde tatile giden ve orada intihar mektubu bırakarak hayatlarını kaybeden Altan ile Ülker Çetin çiftinin cenazelerini henüz alan olmadı. Çiftin vasiyeti olan cesetlerinin kadavra olarak kullanılması isteğinin de bedenlerin bozulması sebebiyle yerine getirilemeyeceği belirtildi.

Balıkesir Akçay'dan İzmir Çeşme'ye giden 70 yaşındaki Altan Çetin ile 68 yaşındaki Ülker Çetin çifti, burada bir otele yerleşti. Bir müddet sonra bazı eşyaları ve cep telefonlarını odada bırakan yaşlı çift, gece satlerinde otelden çıkış yaparak kayıplara karıştı. Birkaç yakınına da intihar edeceklerine dair mesaj gönderdikleri ifade edilen çiftten uzun süre haber alınamadı.

Denizde ve karada güvenlik güçleri tarafından aranan yaşlı çift, üç gün boyunca bulunamadı. Ülker ve Altan Çetin çiftinin cansız bedeni daha sonra bulundu. Çiftin intihar etmeden önce kaldıkları otele iki zarf bıraktıkları, birinde mektup diğerinde ise otel görevlilerine bahşiş olarak 2 bin lira para bulundu.

Mektupta kanser hastası olduklarını belirten çift, Çeşme'yi çok sevdikleri için Çeşme'yi seçtiklerini, tüm mal varlıklarını hayır kurumlarına bıraktıklarını belirterek bazı şeylerden dert yakındılar. Ölmeden önce oğullarına WhatsApp üzerinden Hoşçakal mesajı gönderdiği iddia edildi. Yurt dışında yaşayan oğulları bu mesaja karşılık olarak kötü sözler sarf ettiği öne sürüldü.

İncelemesinin ardından çiftin cesetleri, İzmir Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Çiftin bir oğlunun yurt dışında yaşadığı belirtilirken, yaşlı çiftin cenazelerini henüz alanın olmadığı ve çiftin vasiyetinin yerine getirilemeyeceği aktarıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *