» 
»
 

Bitlis'te askeri araca bombalı saldırı 2 şehit 1 yaralı

Bitlis'e bağlı Hizan ilçesinde terör örgütü PKK'lıların önceden yola döşediği mayının patlaması sonucu 2 asker şehit düşerken 1 sivil vatandaşın da ağır şekilde yaralanarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi. bu gün gece saatlerine doğru Tatvan karayolunun Hazro Deresi bölgesinde meydana gelen olayda,. İçinde askerlerin bulunduğu askeri aracın bu bölgeden geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin önceden yola tuzaklamış olduğu mayının infilak etmesi sonucu yaşandığı bildirildi.

Bugün sabaha karşı 01.00 sularında, Tatvan karayolunun Hazra Deresi mevkiinde yaşanan saldırıda, PKK’lı Terör örgütü üyelerinin önceden yola kurdukları tuzaklı patlayıcının, aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda yardımıyla patlatıldığı belirlendi.  Patlamayla birlikte ciddi hasar gören araçta bulunan 2 asker in şehit olduğu, aracın içinde bulunan 1 sivil vatandaşında ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Önceden tuzaklanan ve uzaktan kumandayla infilak ettirilen mayının infilak ettirilmesinden hemen sonra teröristler patlayan araca ateş açınca çatışma çıktı. Bölgedeki çatışma sırasında 2 asker şehit oldu.  Ağır yaralı olan vatandaş ise en yakın hastaneye kaldırıldı.

Uzaktan patlatılan mayınla gerçekleştirilen saldırının sonrasında bölgeye gelen takviye güvenlik ekipleri operasyona destek vermeye devam ederken sivil vatandaşın, Tatvan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

Kaçan teröristlerin yakalanması için başlatılan geniş çaplı operasyonunun devam ettirildiği belirtildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *