» 
»
 

Bitlis'te çatışma: 2 şehit, 2 yaralı

Bitlis'te bölücü terör örgütü üyesi teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, 2 asker şehit oldu ve 2 asker yaralandı.

Alınan son dakika bilgilerine göre, Bitlis'te bölücü terör örgütü mensubu teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Valilikten konu ile ilişkin yapılan açıklamada, Bitlis Jandarma Bölge Komutanlığı unsurları tarafından 12 Ocak tarihinde başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Bahattin Dolma Operasyonu" kapsamında çatışma yaşandığı belirtildi.

Güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü üyeleri arasında çıkan çatışmada, Tatvan JÖH Tabur Komutanlığı emrinde görevli olan 2 askerin şehit olduğu, 2 personelin hayati tehlikelerinin bulunmayacak şekilde yaralandığı kaydedildi. Öte yandan operasyonunun devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, "Güvenlik güçlerimiz bölge halkımız da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadı ile ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir." ifadesini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *