» 
»
 

Bitlis'te terör operasyonu: 1 terörist etkisiz hale getirildi

Bitlis'in Mutki ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 1 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bitlis'in Mutki ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda bir terörist etkisiz hale getirildi. Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Tosunlar mezrasının kuzeyinde faaliyet gösterdiği değerlendirilen bölücü terör örgütü üyelerini etkisiz hale getirmek ve kullandıkları sığınak ve barınakları imha etmek amacıyla Şehit Güvenlik Korucusu Rıfat Kaya-44 Operasyonu düzenlendiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, Mutki Jandarma Komutanlığı unsurlarınca 10 Ekim tarihinde saat 18:15 sıralarında Tosunlar mezrasının kuzeyinde sağlanan temas neticesinde bir bölücü terör örgütü üyesinin etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Etkisiz hale getirilen teröristin üzerinde Zagros keskin nişancı tüfeği ile dürbünü, 14 fişek şarjör, 4 el bombası, 8 kütüklük, el telsizi, silah bakım yapı ve 8 pil ele geçirildiği aktarıldı.

Konu ile ilgili tahkikata başkanıldığı ve ele geçirilen malzemelerin muhafaza altına alındığı belirtilen açıklamada, güvenlik güçlerinin bölge halkının da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla il genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceği vurgulandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *