» 
»
 

Bitlis'te toplu olarak iş yerlerini kapatmak yasaklandı

Bitlis Valiliği duyurdu Artık il genelinde kamu düzeninin korunması için iş yerlerinin toplu olarak kapatılması yasak. Yasağa uymayanlar için ise kanuni işlem uygulanacak.

Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre artık iş yerleri toplu olarak kapatılamayacak. İş yerlerini toplu olarak kapatanlara kanuni işlem yapılacak. Devletin asli görev ve sorumlulukları arasında vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması olduğu belirtilen açıklamada, güvenlik, esenlik ve genel sağlık ihtiyaçlarının güvence altına alınmasının önem arz ettiği belirtildi.

Buna göre kamu hizmetleri ile piyasa şartlarında mal ve hizmet sunumunun kamu düzenini etkilediği belirtilerek, bunların aksamadan sunulması ve güvenlik, esenlik, genel sağlık ihtiyacının güvence altına alınabilmesi için hukuk kurallarına uymanın gerekliliği ifade edildi.

Bitlis il sınırları içinde yürütülen operasyonlar sırasında iş yerlerinin operasyonları ve benzer konuları bahane ederek zaman zaman çeşitli provokatif, yasa dışı saik ve yönlendirmelerle toplu olarak kapatıldığının tespit edildiği belirtilen açıklamada, bu durumun halkın günlük yaşamını sürdürmesini zorlaştırdığı, huzur ve sükunu bozduğu, vatandaşların güvenlik, dirlik ve esenlik içinde günlük ihtiyaçlarını karşılayarak sağlıklı yaşamasını önemli ölçüde zafiyete uğrattığı vurgulandı. Kamu düzenin korunması amacıyla iş yerlerinin toplu olarak kapatılmasının yasaklandığı belirtilirken yasağa uymayanların hakkında kanuni işlem uygulanacağı da bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *