» 
 

Black Friday için geri sayım başladı! Beklenen gün yarın

Kara Cuma olarak adlandırılan dünya çapında pek çok marka ve firmanın indirim yaptığı, müşterilerin indirimlerden faydalanabilmek için mağazalarda izdiham yarattığı heyecanla beklenen gün yarın…

Her yıl Kasım'ın dördüncü Perşembe günü, Şükran günün hemen sonrasında gelen Cuma günü insanların aileleriyle kent merkezlerinde alışverişe çıktığı bu keyifli alışveriş geleneğinin doğduğu yer ABD.

Alışveriş çılgınlığında sınırların aşıldığı bu günde olabildiğince fazla müşteriye ürün satmak isteyen firmalar birbirleri ile kıyasıya bir indirim rekabetine giriyor. Şükran Günü sonrasında düzenlenen bu etkinlik kent merkezlerinde trafik yoğunluğunun artmasına da sebep olmakta.

İlk olarak ABD’de başlayan bu alışveriş çılgınlığı zamanla Avrupa'nın birçok ülkesine yaygınlaşmaya başladı. ABD’den sonra ilk olarak Kanada’nın benimsediği bu etkinlik sonrasında Hindistan'dan Mektika'ya kadar ulaştı. 2010 yılı itibari ile de İngiltere’nin de dahil olduğu Black Friday'e yönelik pazarlama kampanyaları gün geçtikçe artış gösterdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *