BlackBerry akıllı telefon üretiminden resmen el çekiyor

Akıllı telefon denilince bir zamanlar akla ilk gelen BlackBerry, şok bir karar aldı. Bir süredir akıllı telefon sektöründen çekileceği yönünde haberleri ortalarda dolandığı BlackBerry konuya ilişkin yaptığı açıklama ile son noktayı koydu.

Her geçen gün rekabetin kızıştığı, model üstüne model üretiminin yapıldığı akıllı telefon dünyasından gelen haber bu sefer olumsuz yönde. Aldığı yenilikçi kararlarla sektörde var olma mücadelesini kazanmak için gayret eden ünlü telefon markası BlackBerry, sektörden çekilme kararı aldı. Ünlü marka son dönemde sektördeki etkinliğini tüm çabalarına rağmen kaybetmişti.

Cep telefonlarının ilk çıktığı zamanlarda efsane haline gelen ve bir zamanlar CEO telefonu olma özelliğine sahip BlackBerry akıllı telefon işinden çekildiğini açıkladı. 1984’ün Mart ayında Kanada’da kurulmuş olan ve ana ofisi Ontario’da bulunan BlackBerry Limited, artık akıllı telefon üretmeyecek. Şiretin CEO’su John Chen’in konuya ilişkin yaptığı açıklamaya göre, şirket tüm donanım geliştirme işlerini sonlandırma ve bundan sonra iş ortaklarına kaynak sağlama yönünde çalışma kararı aldı.

Büyük bir karara imza atan markanın finansal olarak temellerinin çok sağlam olduğunu açıklayan Chen, bundan sonraki süreçte yazılım eğilimine gideceklerini ifade etti. Akıllı telefon pazarından tamamen çekilecek olan BlackBerry yapılan bu açıklamalara göre artık yazılım ve güvenlik sistemlerine yönelecek. Beklenen satış rakamlarına ulaşamadığı için bu yönde bir karar aldığı düşünülen markanın yazılım sektöründeki ilerlemesi nasıl olacak merakla bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *