» 
»
 

Blushwood meyvesinin kansere etkileri nelerdir?

Bilim insanları tarafından yapılan yeni bir araştırma sonucuna göre kanser hücrelerini yok eden bir meyve keşfedildi. Blushwood adı verilen ağacın meyvesi iddiaya kanser hücreleri ile savaşıyor.

Berghofer Tıbbi Araştırma Merkezi bünyesinde görev yapan bilim insanları tarafından yapılan incelemeler sonucunda Blushwood ağacının meyvesinin enzimlerinin kanser tümörlerini yok etmeyi başardığını iddia etti.

Alınan bilgilere göre bu enzimlerden elde edilen ve henüz test aşamasında olan bu ilaca EBC-46 adı verildi. Araştırma ekinden olan Dr. Glen tarafından sonuçlara ilişkin yapılan açıklamalarda, ilacın enjekte edildiği deneklerde beş dakika içinde enjekte edilen bölgede morarma olduğu, 24 saat içinde siyahlaştığı, birkaç gün sonra ise bölgede kabuk oluşarak, 1.5 hafta içinde kabuğun kendiliğinden düştü ve tümör yok oldu açıklandı.

 İlk aşamada sadece hayvanlar üzerinde denenen testlerde, ilaca tabi tutulan tümörlü hayvanların %70’inde başarılı sonuçlar elde edilip tümörlerin yok edildiği belirtildi.  Ancak bu ürün henüz insanlarda denenmedi. Bu yüzden araştırmacılar konuyla alakalı kesin bir şey söyleyemiyorlar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *