BMW CEO'su açıkladı sürücüsüz iNext otomobil 2021'de geliyor

BMW'nin Ceo'su Harald Kurueger yönetim kurulu şirket toplantısında, elektrikli ve sürücüsüz otomobilin 2021'de piyasaya çıkacağını ve her gün çıkan lüks araçlara BMW'nin cevabı olacağını açıkladı. Detaylar...

Almanya'nın en güçlü otomobil markası olan BMW'nin insansız kullanıma sunacağı ve herkesin merakla beklediği elektrikli lüks arac hakkında yeni bilgiler geldi. Münih'te perşembe günü yapılan BMW'nin şirketler kurulu yönetim toplantısında Ceo Herald Kurueger açıklamalarda bulundu. BMW markasının geleceği hakkında konuşan Kurueger, geleceğin otomobili olarak adlandırdığı BMW'nin elektrikle ve sürücüsüz kullanılabilecek, iNext isimli spor görünümlü en lüks aracın startı için bir tarih verdi. Geleceğin otomobili 2021'de satışa sunulacak. İleri teknolojiye sahip olacak BMW'nin sürücüsüz otomobilin, gün geçtikçe çoğalan lüks araç markalarına en güzel cevapı bu araçla vereceğini de belirtti.

Ayrıca otomobil devi markalarından biri olan BMW, i8 Spyder ve i8 Roadster marka BMW'nin lüks araçlarının da 2018 yılında çıkacağı söyleniyor. iNext'in hem lüks, hem elektriksiz, sürücüsüz, akıllı ve hafif tasarımı, dijital bağlantılı ve daha muhteşem özelliklere sahip yeni nesil bir araç olacağı şimdiden garanti ediliyor. Diğer markalardan da sürücüsüz araç üretimi konusunda çalışmalarda bulunanlar olmuştu. Fakat bunlar sadece iddialarla sınırlı kalmıştı. BMW kesin bir tarih vererek sektörde bir numara olmayı hedefliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *