» 
»
 

Böbreğinden çıkan taşlar doktorları bile hayrete düşürdü!

Karın ağrısı şikayeti ile hastaneye giderek vakit kaybetmeden ameliyata alınan 65 yaşındaki Haydar Eskicioğlu’nun operasyon sonrasında böbreğinden çıkartılan taşlar ameliyatı gerçekleştiren doktorları bile şok etti…

Alınan bilgilere göre Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde ikamet eden 65 yaşındaki Haydar Eskicioğlu, şiddetli karın ağrısı çekmesi üzerine bölgede bulunan bir özel hastaneye gitti. Yapılan tetkikler sonrasında vakit kaybetmeden ameliyata alınan Haydar Eskicioğlu’nun böbreğinde bulunan çok sayıda taş çıkartılarak böbreği temizlendi. Çıkarılan taşların oldukça fazla olması nedeni ile ameliyatı gerçekleştiren doktorlar bile hayrete düştü.

Operasyonu gerçekleştiren Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Korucu hastanın bundan 15 yıl öncede ağrıları nedeni ile hastaneye başvurduğunu ancak kendisine kum döktüğünün söylenmesi üzerine bir daha da rahatsızlanmadığı için doktora gitmediğini ifade etti. Hasta Haydar Eskicioğlu’nun kendilerine geldiğinde öncelikle ultrasona aldıklarını anlatan Korucu, böbrekte far edilen taş üzerine hastayı tomografiye yönlendirdiklerini buradan çıkan sonuçlarda sağ böbreğin neredeyse tamamına yakın bir kısmının taşla dolu olduğunun tespit edilmesi üzerine vakit kaybetmeden ameliyata aldıklarını belirtti.

Yapılan operasyonun detayları hakkında da bilgi veren Op. Dr. Hüseyin Korucu, ameliyat sonrasında böbreğin hızla normale döndüğünü ve hastanın sağlık durumunun da iyiyi gittiğini ifade etti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *