» 
»
 

Bodrum’da rüzgarın hızı saatte 80 km’ye ulaştı

Tatilcilerin en çok tercih ettiği turizm cennetlerinden Muğla merkeze bağlı Bodrum ilçesinde erken saatlerde başlayan fırtına saatte 80 kilometre hızla esmeye başladı.

Yurt genelinde kendini kar ve yağmur olarak gösteren soğuk hava Ege sahillerinde ise fırtınaya neden oluyor. Bodrum sahillerinde rüzgarın hızı saatte 80 kilometreye kadar çıkarken, ilçede hayat durma noktasına geldi.

Sabah erken saatlerde başlayan ve ilerleyen saatlerde şiddetini arttırarak devam eden fırtınada rüzgarın hızı zaman zaman 80 kilometreye kadar çıkıyor. Meteoroloji yetkilileri Kumbahçe, Gümbet, Bitez ve Bodrum merkezde bulunan plajlarda etkili olan fırtınanın akşam saatlerinde hızının 90 kilometreye kadar ulaşacağının tahmin edildiği açıklandı.

Belediyeler tarafından megafonlarla sürekli olarak uyarı mesajları yayınlanarak Bodrumluları fırtınaya karşı uyarılıyor. Öte yandan sahillerde gerekli tedbirler alınarak oluşabilecek afetler önlenmeye çalışılıyor. Denizde boyları 4 metreyi bulan dev dalgalar sebebi ile bazı tekneler batma tehlikesi ile karşı karşıya kalırken tekne sahipleride teknelerini koylara çekerek kendilerince önlemler almaya çalışıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *