» 
»
 

Bodrum’da şiddetli yağmur ve dolu hayatı durma noktasına getirdi

Muğla’nın yaz aylarında gelen turistler nedeni le en çok kalabalık ilçesi olma unvanına sahip Bodrum sokakları, gece saatlerinde başlayan şiddeti yağış ve fırtına nedeni ile göle döndü.

Alınan bilgilere göre Bodrum’da şiddetli fırtına ve beraberinde getirdiği yağış gece yarısı başlayarak şehri kısa sürede göle çevirdi. Zaman zaman saatteki hızının 70 km’ye ulaştığı ifade edilen fırtına sonrasında ansızın başlayan sağanak yağmur hayatı durma noktasına getirdi.

Bodrum merkezi başta olmak üzere birçok semtinde etkili olan ve yaklaşık 2 saat sürdüğü belirtilen sağanak yağmur nedeniyle sokak ve cadde göle döndü. Yollardaki su birikintileri nedeni ile araçlar yolda ilerlemekte zorlanırken yağışı takiben bir anda başlayan dolu sonrası Atatürk Caddesinde bulunan dere dükkanları su bastı.

Bodrum merkez, Konacık, Bitez, Ortakent mahallelerinde bulunan birçok bölgede su taşkınları oluştu. Bazı iş yerlerinde küçük çaplı su baskını oluşurken dere sokaktan geçmek isteyen araçlar ise yarıya kadar sular altında kaldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *