» 
»
 

Bodrum'daki çöplük yangını sonunda kontrol altına alındı

Muğla'nın Bodrum İlçesindeki çöplükte başlayan yangın bir anda geniş bir alana yayıldı. Hem havadan hem de karadan yapılan 12 saatlik çalışmalar sonucunda yangın güçlükle kontrol altına alınabildi.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, dün öğle saatlerinde yangın çıktı. Çöplükte çıkan yangının bir anda geniş bir alana yayılması ile korku dolu saatler yaşandı. Havadan, karadan ve destek ekiplerin de müdahaleleri ile yaklaşık 12 saatin sonunda çöplükte çıkan kontrol altına alınabildi. Bodrum İlçesine bağlı Yokuşbaşı Mahallesi'ndeki katı atıkların bulunduğu çöp depolama alanında gaz sıkışmasından dolayı yangının çıkması ile birlikte, itfaiye ekipleri ve itfaiye helikopterleriyle yangın söndürülmeye çalışıldı. Muğla Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı iki uçak ve iki helikopterin yangın söndürme çalışmalarının yanı sıra çok sayıda arazöz ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği tarafından gelen ekipler yangına müdahale ettiler.

Yangın söndürme çalışmalarına çevredeki illerden de destek ekipler geldi. Çevre illerden gelen çok sayıdaki itfaiye aracı da yangın söndürme çalışmalarına destekte bulundular. Çöplükte çıkan yangın, kuvvetli bir şekilde esen rüzgardan dolayı ormanlık ve makilik alana da sıçradı. İtfaiye ekiplerinin gece boyunca yapmış oldukları çalışmalara rağmen yangın daha da etrafa yayıldı. Bugün sabah saatlerinde güç bela söndürülen yangında, orman işçileri ve itfaiye ekipleri soğutma çalışmaları başlattı. İş makinalarının da çöplük alanda çalışmaları ile itfaiye ekiplerine destek sağlandı.

Ayrıca, bölgede yangının çıkmasından dolayı tesisin bazı bölümleri yandı ve zarar gördü. Çöplükte çalışan işçilerin çocukları da yangın söndürme çalışmalarını saatlerce izledi. Öte yandan, yangının kontrol altına alınmasına rağmen, bölgede çıkan kara bulutların bütün ilçeyi kapladığı gözlemlendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *