» 
»
 

Boğaz'da dev vurgun: 23 milyon liralık kaçak sigara yakalandı

Son dakika haberlerine göre, boğazda dev bir operasyon gerçekleştirildi. İstanbul Deniz Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nün yaptığı operasyonda tam 23 milyon liralık, 3 milyon 300 bin adet kaçak sigara ele geçirildi. Detaylar...

Boğaz'da rekor sayılacak dev bir operasyon yapıldı. İstanbul Deniz Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nün düzenledikleri Boğaz'daki bir kargo gemisinde yapılan baskında polisler herkesi şok edecek manzara ile karşım karşıya kaldılar. Koliler içerisinde tam 3 milyon 300 bin adet kaçak sigara ele geçirildi. Ele geçirilen kaçak sigaraların tahmini tutarının ise 23 milyon liraya tekamül ediyor.

Alınan bilgilere göre, kargo gemisi Kıbrıs Magosa Limanı'ndan Ukrayna'ya gitmek üzere denize açıldı. Ancak Gümrük Muhafaza Genel Müdürlüğü'ne istihbarattan gelen bir bilgi alarma geçirdi. Gelen bilgiye göre, İstanbul Boğazı açıklarına gelecek kargo gemisinde kaçak yüklü sigara olduğu haberiydi.

Gelen istihbarata göre harekete geçen İstanbul Deniz Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü kargo gemisi hakkında araştırmaya başladı. Riskli olarak görünen tüm gemilen, Bakanlık Komuta Kontrol noktasında takibe alındı.

Türkiye sularına giren kargo gemisi Gümrük Muhafaza ekiplerince takibe alındı ve Boğaz'ı geçtikten sonra Küçükcekmece'ye doğru yöneldi. Harekete geçen Sahil Güvenlik birimleri gemiler ile yakın temas kurdu. Gemi yöneticileri Ukrayna'ya yükü boşalttıklarını ifade etti.

Gemiye Sahil Güvenlik ile birlikte Gümrük Muhafaza Ekiplerinin çıkması ile birlikte gerçek ortaya çıktı. Gemide ağırlığı yüz tonu geçkin olan sigara kolileri görüldü. Kaçak sigaraların 3 milyon 300 bin ade olduğu kayıtlara geçti. Bu kaçak sigaralardan elde edilen para tam 23 milyon lira olarak hesaplandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *