» 
»
 

Boğaziçi köprüsünü kapatan darbeci albay giysi dolabında bulundu

Darbe girişiminde Boğaziçi köprüsünü kapatmak ile görevlendirildiği öğrenilen darbeci Kurmay Albay Muammer Aydar, polislerden kaçmak için saklandığı giysi dolabında bulundu. Darbeci Albay gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolünden geçti.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 14 Temmuz günü yapmaya kalkıştığı darbe girişimlerinin püskürtülmesinin ardından, İstanbul'da Boğaziçi Köprüsü'nün kapatılmasından sorumlu ve köprüdeki askerlere, direnenlere ateş ile karşılık verilmesi emrini veren darbeci Albay Muammer Aydar, bir akrabasının evinde yapılan arama sırasında saklandığı giysi dolabında polisler tarafından bulundu.

Alınan bilgilere göre, terör örgütü FETÖ ile bağlantısı olan subayların darbe girişimini daha rahat yönetebilmek için Whatsapp'ta oluşturdukları "Yurtta sulh" grubunda darbe girişiminde Boğaz köprülerini kapatmak ile görevlendirilen Muammer Aydar, Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar ile Aydar'ın bir akrabasının evindeki giysi dolabında bulunmasının ardından darbeci albay Sema Yazar Semt Polikliniği'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Whatsapp konuşmalarında binbaşı olarak adı geçen Muammer Aydar'ın, gerçekte rütbesinin kurmay albay olduğu da öğrenildi. Boğazlardaki darbeci askerlere emirleri veren, kendilerine karşı gelen olursa ateş ile karşılık verilmesini isteyen Aydar, Antalya'nın Muratpaşa İlçesinde yakın akrabasının evinde kalırken polislerin baskını ile polislere yakalanmamak için giysi dolabına saklandığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *