» 
»
 

Bolu Dağı'nda kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi

TEM Otoyolu ile D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde yoğun olarak etkisini gösteren kar yapışı, ulaşımda aksamalara neden oluyor.

TEM Otoyolu ve D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde etkili olan yoğun kar yağışı, ulaşımda aksamaları beraberinde getirdi. Bolu'da dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı, TEM Otoyolu'nun Dağkent Viyadükleri, Abant Kavşağı, Elmalık, Bolu Dağı Tüneli ve Viyadükleri ile D-100 karayolunun Bolu Dağı geçişi, Bakacak ve Karanıkdere mevkilerinde etkisini artırdı.

Bölgede etkili olan yoğun kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkiledi. Karayolları ekipleri, TEM Otoyolu ile D-100 Karayolunda tuzlama ve kar küreme çalışmalarını aralıksız oalrak sürdürüyor. İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, yolun her iki güzergâhında sürücüleri kar yaığışından dolayı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN HAFTA SONUNA DEK KAR YAĞIŞI

Ekipler, sürücülerden araçlarında takoz, çekme halatı ve zincir bulundurmaları, hatalı sollara, aşırı hız ve yakın takipte bulunmalaları konusunda uyarıda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise, kar yağışın gün boyunca etkisini göstereceğini belirterek, yarın havanın bulutlu olacağını ve Çarşamba gününden itibaren hafta sonuna kadar kar yağışının devam edeceğini aktardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *