» 
»
 

Bomba yüklü araç Jandarma Karakolu’na ramak kala infilak edildi

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde bomba yüklü olduğu belirlenen araç, Yüksekova Jandarma Karakolu’na 1,5 kilometre mesafede infilak edildi. Yolda 10 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde çukur meydana geldi. Araçtaki terörist ölü olarak ele geçirildi. Sonrasında çıkan çatışmada 1 askeri personel yaralandı.

Hakkari’de büyük bir patlama meydana geldi. Alınan son dakika bilgilerine göre, Hakkari’nin Yüksekova İlçesindeki Yüksekova Jandarma Karakolu’na terör örgütü üyesi bomba yüklü araç ile saldırmak isterken, karakola 1,5 kilometre yakınında infilak edildi. İnfilak edilmesi ile birlikte büyük bir patlama meydana gelirken sonrasında teröristler güvenlik güçlerine ateş açtı ve 1 askeri personel yaralandı.

Büyükçiftlik Beldesi’ndeki Jandarma Karakolu’na gerçekleştirilmesi planlanan bombalı eylemin son dakikada engellenmesi ile büyük bir kayıp önlenmiş oldu. İçerisinde terör örgütü üyesi bulunan aracın infilak edilmesi ile araçtaki terörist ölü olarak ele geçirildi. Patlamanın şiddeti ile siyah dumanlar gökyüzüne yükselirken, yolda ciddi hasarlar meydana geldi.Bomba yüklü aracın infilak edilmesi ile birlikte yolda 10 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde büyük bir çukur meydana geldi.

Hakkari Valiliği’nden gelen açıklamalara göre, 26 Temmuz Salı günü 19:30 sıralarında Hakkari Yüksekova’nın Büyükçiftlik Jandarma Karakol Komutanlığı’na terör örgütü mensupları tarafından bomba yüklü araç ile saldırı düzenlendiği, ancak Karakol Komutanlığı’na yaklaşık 1,5 kilometre mesafede infilak edildiği, patlamadan dolayı yolun hasar aldığı ve hasardan dolayı da yolun bir süre trafiğe kapatıldığı, patlama sonrasında teröristlerin uzaktan uzun namlulu silahlar ile roketatarlarla güvenlik güçlerine ateş açıldığı söylendi. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi ile teröristlerin geri çekildiği ancak 1 askeri personelin yaralandığı, güvenlik güçlerinin bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatıldığı da belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *