» 
»
 

Bombalı saldırı ! Yunanistan eski başbakanı Papadimos saldırıda ağır yaralandı

Yunanistan eski başbakanlarıdan Papadimos'a yapılan bombalı saldırıyla sarsıldı. Papadimos'un, otomobil ile seyir halindeyken meydana gelen patlama sonucunda ağır yaralandığı belirtildi.

Yunanistan'ın başkenti olan Atina'da, ülkenin eski başbakanlarından Lukas Papadimos'a bombalı saldırı düzenlendiği bildirildi. Papadimos'un içinde bulunduğu otomobilde patlama meydana geldiği ve patlama sonucu ağır yaralandığı gelen haberler arasında. Papadimos ile birlikte araçta bulunan ve ismi açıklanmayan 2 kişi Atina Evangelismos Hastanesine kaldırıldı. Göğüs bölgesinden ve bacaklarından yaralandığı öne sürülen Yunanistan eski başbakanı Lukas Papadimos'un ameliyata alındığı ifade edildi.
Yunanistan’ın Yerel basınından gelen bilgilerde, Lukas Papadimos'un kendisine bir dosya gönderildiği ve bu dosyayı açtığı anda patlama yaşandığı iddia edildi.
Yunanistan’da kısa bir zaman önce devlet kurumlarına ve Avrupalı liderlere ulaştırılmak üzere postayla gönderilmiş şüpheli paketler bulunmuştu. Yunanistan’ın Atina kentinden gönderilen şüpheli paketleri "Ateş Hücreleri Komplosu" isimli bir örgüt üstlendiği açıklanmıştı.
Bugün yaşanan olayla ilgili, patlamayı görenlerin verdikleri ifadelerde, Atina kent merkezindeki 3 Eylül adı verilen Cadde'de yaşanan patlama nedeniyle Papadimos'a tahsis edilen zırhlı aracının camlarının kırıldığı, eski başbakanını kullandığı aracın alt bölümünden yoğun dumanların çıktığı görüldüğünü belirttiler. Atina’da yaşanan patlamanın meydana geldiği caddeyi polis kontrol altına alırken, ekiplerin olay yerinde incelemelerini sürdürdüğü bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *