» 
 

Borajet 24 Nisan itibariyle seferlerine ara veriyor

Havayolu taşımacılığında faaliyet gösteren firmalardan Borajet bit süre önce el değiştirmiş SBK Holding tarafından satın alınmıştı. Bugün yapılan açıklama ile firmanın bir süre seferlerine ara vereceği açıklandı.

Borajet yetkilileri tarafından yapılan yazılı açıklamalarda dünya genelinde 80 farklı noktada hizmet veren ve Türkiye'nin ilk bölgesel havayolu şirketi olma özelliği taşıyan Borajet Havayolları SBK Holding bünyesine katılarak İstanbul’un 3. Havalimanı'nda hizmet verme hazırlığına devam etmekte olduğu ifade edildi.

Öte yandan bu açıklamaya ilave olarak uçak filosunda halen aktif olarak bulunan 10 adet uçağın 6'sının teknik arızalar sebebiyle uzun süredir uçuş yapamadığını ve bu sorunların giderilerek uçulabilir duruma gelmesinin zaman alacak olması dolayısı ile müşteri mağduriyeti ve ticari itibar göz önüne alınarak filonun yenilenip yeni uçuş rotalarının ve planlamaların yapılması için uçuşlarına geçici bir süre ara verildiği açıklamasında bulundu.

Açıklama sonrasında müşterilerin şirketin internet sitesinde yer alan telefondan çağrı merkezi görevlilerine ulaşamadıklarını belirtilirken, satışı yapılan 30 bin kadar biletle ilgili mağduriyet oluşmaması için THY ile görüşüldüğü, müşterilerin bu biletleri THY uçuşlarında kullanılabileceği kaydedildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *