Borsa günü nasıl kapattı?

Borsa günü yükselişle mi kapattı, borsada son durum ne oldu? Borsada günün tüm ayrıntıları haberimizde.

Borsanın haftaya başlamış olduğu Pazartesi gününden beri Amerika birleşik Devletleri'ndeki düşülerin etkisini aynı oranda hisseden İstanbul Borsası bugünü de aynı alım seyriyle devam ettirdi ancak bu seyir günün kapanış noktasında tam tersi artış seyrinde ters etki halini alarak yükselişle kapandı.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 573,76 puan artarken, toplam işlem hacmi 5,3 milyar lira düzeyinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,89, holding endeksi yüzde 0,88 yükseliş halinde. Tüm sektörlerin endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 1,07 ile bilişim sektörü olrken, en çok gerileyen sektörün ise yüzde 4,50 ile turizm sektörü olduğu belirlendi.

Dünkü alış ağırlıklı seyrini bugün de devam ettiren BIST 100 endeksi, 96.357,46 puan ile tarihi rekora çok yaklaşmış olsa da bu seviyeyi aşamaması gözden kaçmadı. Amerika borsalarındaki düşüşe rağmen gelen satışların karşılandığı ve Borsa İstanbul'da yaşanabilecek en yüksek 2. kapanışa  BIST 100 endeksi işe sahip oldu.BIST 100 Endeksin kapanış rekoru 96.194,20 puan ile 10 Mayıs kapanışı, gördüğü en yüksek seviye rekoru ise 11 Mayıs tarihinde, geçtiğimiz Perşembe günü  96.491,03 seviyesinde yaşanmıştı.

Yetkililer, bugün Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilmesi beklenen ABD Başkanı Donald Trump ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile  görüşmesinin piyasaların merakla neklenen bir durum olduğunu belirterek, yarın  Japonya'daki sanayi üretimi ve  Avro Bölgesi'ndeki enflasyon verilerinin takip edileceğini ifade etti.Teknik açıdan bakılacak olursa, BIST 100 endeksinin 95.000 seviyesinin destek konumuna geldiğini dile getiren borsa analistleri, tarihi zirveye yaklaşma aşamasında olunduğunu 96.491,03 puan ve sonrasında 97.700 seviyesinin direnç olarak öne çıktığını sözlerine eklediler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *