» 
»
 

Brezilya Sarıhumma hastalığının pençesinde!

Brezilya'nın en çok turist çeken eyaletlerinden Rio de Janeiro’nun daha önce hastalığın hiç görülmediği Sao Fidelis bölgesinde "sarıhumma" şoku yaşıyor. Bugüne kadar ülke genelinde sarıhumma nedeni ile ölen sayısının 162 olduğu bildirildi.

Brezilya'nın güneydoğu kesiminde bulunan Rio de Janeiro Eyalet Sağlık Müdürlüğünden tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, eyalet genelinde rastlanılan altıncı sarıhumma vakasının Sao Fidelis'te görüldüğü açıkladı.

Şimdiye kadar eyalette rastlanılan beş sarıhumma vakasına rastlanılan Casimiro de Abreu şehrinde yaşayan 38 yaşındaki bir Brezilyalı sarıhumma nedeniyle hayatını kaybetmiş olduğu bildirilmişti. Şehrin yaklaşık 104 km kuzeyinde bulunan Sao Fidelis’de sarıhumma vakasına rastlandığı doğrularken, hastalığın yayılmaya devam ettiğini ifade edildi.

Sao Fidelis Belediyesi bünyesinde görev yapan basın ofisi, şehirde yaşamakta olan 38 bin kişiden 20 bininin hastalığa karşı aşılandığını açıkladı. Açıklamada, şehrin kırsal kesimlerinde yaşamakta olan halkında aşılandığı bilgisi aktarılırken, gelecek aydan itibaren aşılama kampanyasının kentsel alanlarda devam edeceği ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *