» 
»
 

Brezilya’da polis grev yaptı! Sokaklar kan gölüne döndü

Suç oranı en yüksek olan ülkelerden Brezilya’da bulunan Espirito Santo eyaletinin Vitoria şehrinde 3 gündür süren polis grevi sonrası bölgede 68 cinayet işlendiği kayıtlara geçti. Grevin devam etmesi nedeni ile ordu birlikleri pazartesi gece yarısı Vitoria sokaklarında görev yapmaya başladı.

Alınan bilgilere göre bölgede görev yapan askeri polisler, maaşlarının yanı sıra ödenmeyen yemek, gece mesaisi ve risk tazminatlarının taraflarına ödenmesi ve kullandıkları araçların artık kullanılamaz halde olması sebebi ile polis ekipleri 3 gündür grev yapıyor.

Ordu birlikleri kentte yeniden asayişi sağlayabilmek adına görevi devralmış olsa da şehirdeki okullar, sağlık birimleri ve idari birimler hala hizmet veremiyor. Öte yandan birçok işyeri, banka şubesi ve alışveriş merkezi hala kapalı. Pazartesi itibari ile otobüs terminallerinde ordu birliklerinin görev yapmasına karşın taşıma seferlerinin ancak 19.00'a kadar devema edeceği bildirildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Espirito Santos Kamu Polisleri Sendikası Başkan Yardımcısı Humberto Mileip, aldıkları maaşların ülkenin en düşük maaşı olduğunu ve itirazlarına rağmen hükümetin herhangi bir iyileştirmeye gitmediğini kaydetti. Mileip akseri polisten sonra kamu polislerininde greve gidebileceğinin de altını çizdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *