» 
»
 

Brezilya'da şişman aile lakaplı uyuşturucu kaçakçısı firar 10 ölü

Brezilya'da kaldırıldığı hastaneden kaçmayı başaran uyuşturucu kaçakçılığından mahkum şişman aile lakaplı Labre Pereira'yı yakalamak için ülkede dokuz gündür operasyon yapılıyor. Ara mahallelerde yapılan operasyonlarda 10 kişi öldü.

Brezilya'da şişman aile olarak bilinen uyuşturucu mafyası lideri Labre Pereira tedavi için kaldığı hastaneden kaçtı. Uyuşturucu kaçakçılığından bir çok suça karışan Pereira için ülkede güvenlik güçleri dokuz gündür operasyon düzenliyor. Polislerin Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinin ara mahallelerinde gerçekleştirdikleri operasyonlarda 10 kişi hayatını kaybetti.

Brezilya'da şişman aile lakaplı 28 yaşındaki Labre Pereira, uyuşturucu kaçakçığından dolayı yakalanarak hapis cezasına çarptırılmıştı. Yaklaşık iki hafta önce kaldırıldığı Souza Aguiar Hastanesin'de tedavisi sürerken, 19 Haziran günü bir grup silahlı kişilerin hastaneye baskın yapması ile şişman aile lakaplı Labre Pereira kaçırıldı. O esnada hastanedeki bir hemşire ve polis memuru da çapraz ateşe tutarak öldürüldü. Yapılan baskın sonrasında Pereira'nın kaçması ile ilgili geniş çaplı operasyonlara start verdi. Dokuz gündür süregelen Rio de Janeiro'daki operasyonlarında mahalle aralarında gerçekleşmesinden dolayı 10 kişi öldü. Bölgedeki operasyonlardan dolayı tehlike altında olan çocuklar için 50'ye yakın okulun kapatıldığı söyleniyor.

Ülkedeki güvenlik güçleri 10 kişinin öldüğünü doğrulamıyor. Rio de Laneiro'nun turistin semtleri olan bölgelerde ve şehir merkezinde 27 taburdan oluşan güvenlik güçleri, şişman aile denilen Labre Pereira'yı yakalamak için tetikte bekledikleri bildiriliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *