» 
»
 

Brezilyalı mahkumların kan donduran görüntüleri ortaya çıktı

Brezilya’da B-bulunan Alcacuz Hapishanesi’nde geçtiğimiz günlerde çıkan ayaklanmanın ardından ortaya çıkan kamera görüntüleri herkesi şok etti. Görüntülerde mahkumların düşman çete üyesini öldürüp yediği izlendi.

2017 yılının başından bu yana Brezilya’da hapishanelerde sürmekte olan isyan, firar olaylarının yanı sıra ortaya çıkan kan donduran bir gerçek yaşanan tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi.

Habertürk tarafından servis edilen habere göre Brezilya’nın Natal kentinde bulunan Alcacuz Hapishanesi’nde kaydedilen bir videoda, mahkumların rakip çete üyesini öldürüp uzuvlarını ızgara yapıp yediği izlendi.

Yine aynı hapishanede 10 gün önce de bir ayaklanma çıkmış, ayaklanma neticesinde 26 mahkum ölmüş, çok sayıda mahkumun cesedi de kafaları kesilmiş halde bulunmuştu.

Ülke'de yaşanan suç oranlarındaki yükseklik sebebi ile dünyanın en kalabalık hapishanelerine sahip olan Brezilya'da, hükümet yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre, 600 binin üzerinde mahkum bulunuyor. Ayrıca bu kalabalık hapishaneler farklı çeteler tarafından yönetiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *