» 
»
 

Brezilya'nın Manaus kentindeki ceza evinde isyan çıktı: 60 ölü

Brezilya'da bulunan Manaus kentinde henüz açıklanmayan bir sebeple ayaklanma çıktı. İsyan sebebi ile yaşanan olaylarda 60 mahkum hayatını kaybetti.

Yabancı kaynaklar tarafından servis edilen haberlere göre kent yetkilileri, Brezilya’nın Amazonas eyaletine bağlı Manaus kentinde bulunan Anisio Jobim Cezaevin de isyan çıktığı öğrenildi. Pazar günü öğleden sonra başladığı ifade edilen ayaklanmada, yapılan ilk tespitlere göre 60 hükümlünün öldüğü öğrenildi.

Amazonas eyaletinin cezaevleri müdürü Sergio Fonte konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda kentin en büyük cezaevi kompleksi Anisio Jobim'de yaşanan isyanın büyüklüğüne ilişkin ellerinde net bilgi olmadığını, bu sebeple ölü sayısının yükselebileceğini söyledi.

Açıklamalarda bazı hükümlülerin de kargaşa sırasında ceza evinden kaçtığı öğrenildi. İsyanın güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu Pazartesi günü sabah saatlerinde kontrol altına alındığı kaydedildi. Olay sonrasında gardiyanlar sağ salim bırakılırken, mahkumların silahlarını bıraktığı öğrenildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *