» 
 

Bu akşamdan itibaren TRT1’in yeni Ana Haber sunucusu Erhan Çelik!

Erhan Çelik, TRT1 ile anlaşma yaptı ve Ana Haber sunuculuğu görevini üstlendi. Bir süredir ekranlarda göremediğimiz ünlü sunucunun yeni adresi de belirlenmiş oldu. Yeni işini İnstagram hesabından duyuran Erhan Çelik, bu akşamdan itibaren TRT1 ekranlarında olacak. Peki Erhan Çelik kimdir?

TRT 1 yeni yayın döneminde yenilikler içerisinde iken Ana Haber sunucusu Zafer Kiraz’ın yerine Erhan Çelik’in sunuculuk yapması için Çelik ile anlaştı. Erhan Çelik’in medya işlerinden bir süredir uzakta ailesi ile iç içe olduğu bir dönem içerisinde iken, kendisine sunuculuk teklifinin geçen sene yapıldığı ancak kendi işleri nedeniyle kabul etmediği iddia ediliyor.

Dün gün boyunca Ankara’da bulunan Erhan Çelik’in TRT ana haber yönetmeni Kaan Yalçın ile görüntülenmesinin ardından yayın için bir ön hazırlık aşamasında olduğu öğrenildi. TRT stüdyolarında gezinti yapan Erhan Çelik’i “Bu akşamdan itibaren hafta içi her gün TRT1 Ana Haber’de buluşalım” notu düştüğü İnstagram hesabı üzerinden de takipçileri ile yeni işini duyurmuş oldu.

Erhan Çelik, 1972 Eskişehir doğumludur. İlkokulu Ankara Polatlı’da okuduktan sonra ortaokul ve lise eğitimine de Polatlı’da devam etmiştir. Üniversite eğitimini de aldıktan sonra 1990’lı senelerin başında kurulmuş olan Polatlı yerel televizyonunda haber sunmaya başlamıştır. Ardından 1996 TGRT, Show Tv Ankara Haber Bürosu’nda, 2002’de Kanal 7’de program ve ana haber sunuculuğu yapmıştır. 2013’de Habertürk’de çalışmaya başlamıştır. 2014’de Habertürk Tv Genel Yayın Yönetmenliğini, 8 Temmuz 2014 tarihinde Show Haber’in Genel sorumluluğunu bitirmiştir. Temmuz'da Habertürk Tv Genel Yayın Yönetmenliği'ne başlamış ve 2015'de görevden istifa etmiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *