» 
 

Bu bayram yollarda 30 milyon kişi olacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bu sene 9 gün sürecek Kurban Bayramı tatilinden dolayı yaklaşık 30 milyon vatandaşın yollarda olacağını söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, 9 gün olan Kurban Bayramı tatili süresince 25-30 milyon civarında kişinin yollarda olacağını vurgulayarak, bayramda oluşacak bu yoğunluktan meydana gelecek trafikten dolayı Bakanlık olarak kara, hava ve demiryollarında gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

Bakan Arslan, bayram tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından işletilen köprülerin ve otoyolların ücretsiz olacağını duyurdu. Arslan'ın Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan muhabire yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin 10 Eylül itibari ile başlayacağını belirterek, bayram boyunca yaklaşık 30 milyon kişinin yollara çıkmasını beklediklerini ve bundan dolayı karayolları başta olmak üzere denizyolu, havayolları ve karayollarında gerekli önlemlerin alındığını dile getirdi.

10 Eylül ile 17 Eylül tarihleri arasında banliyö hatlarında ve yüksek hızlı tren hatlarında da ek seferler yapılacağını bildirdi. Ayrıca İzmir Mavi Tren, Konya Mavi Tren, Güney-Kurtaran, Doğu Ekspresi, Erciyes Ekspresi, Pamukkale Ekspresi, Fırt Ekspresi'nde fazladan pulman vagonların eklendiğini bu şekilde bayrama hazır olduğunu ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *