Bu hafta sinemalarda 3 yeni film vizyonda olacak

1'i yerli 2'si yabancı 3 yeni filmin vizyona girdiği sinemalarda bu hafta merakla beklenen Recep İvedik 5 dikkatleri çekiyor.

Türkiye sinema salonları bu hafta vizyona giren Recep İvedik 5 ile kahkahaya doyacak. Şahan Gökbakar'ın rol aldığı Recep İvedik 5 sinemalarda izleyicisiyle buluşacak. Yönetmenliğini Togan Gökbakar'ın üstlendiği, Şahan Gökbakar'ın yanı sıra Orkan Varan ve Deniz Ceylan gibi oyuncuların rol aldığı Recep İvedik 5 konusu itibariyle de oldukça eğlenceli. İstanbul, Antalya ve Üsküp'te çekilen film mahallede vefat eden şoför bir dostlarının son aldığı işi yerine getirmek üzere atıldıkları maceraları konu alıyor. Uluslararası bir spor organizasyonuna milli sporcuları taşıyan ekip çeşitli talihsiz olaylarla karşılaşsa da Recep İvedik zekası ve çevikliğiyle olayların üstesinden gelmeyi başarıyor.

Bu hafta vizyonda olacak yabancı filmlerden ilki Ay Işığı. Trevante Rhodes, Andre Holland, Janelle Monae ile Ashton Sanders gibi oyuncuların başrolde oynadığı, Barry Jenkins'in yönetmen koltuğunda oturduğu Ay Işığı, Telluride Film Festivali'nde de oldukça ses getirmişti. Konusu Miami'de yoksul bir mahallede geçen filmde Chiron adlı bir adamın hayatından dikkat çeken anlar konu alınıyor.
Ay Işığı Altın Küre Ödül töreninde aldığı "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" ödülleriyle birlikte 8 dalda da Oscar adayı olmuştu. Şu ana kadar ise 100'den fazla ödül alan film merakla bekleniyor.

Parçalanmış adlı vizyona girecek ikinci yabancı film Altıncı His, Ölümsüz, İşaretler gibi filmlerin yönetmeni M. Night Shyamalan tarafından çekildi. Parçalanmış filminin türü gerilim-korku ve oyuncular James McAvoy, Betty Buckley, Anna Taylor Joy ile Jessica Sula. Psikiyatrına göre 23 kişiliğe sahip Kevin, saklı kalan bir kişiliği ile herkese hükmetmeye hazır beklemektedir. 3 genç kızı kaçırmak zorunda kalan Kevin, bu kişililler ve etrafındakiler arasında hayatta kalabilmek için savaş başlatacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *