Bu hafta sinemalarda 5'i yerli 10 yeni film vizyona giriyor (23 Aralık)

Sinemalarda vizyondakilerin yanı sıra bu hafta vizyona girecek 10 yeni film'den 5'i yerli. İşte sinemalarda bu hafta 23 Aralık cuma itibariyle yeni vizyona girecek filmler ve konuları...

Türkiye sinemalarında vizyona girecek 10 yeni filmden 5'i yerli 5'i ise yabancı. Sinemalarda 23 Aralık cuma itibariyle gösterimi başlayacak yabancı filmlerden ilki "Gizli Güzellik". Bu hafta izleyicisiyle buluşacak olan filmin yönetmeni David Frankel ve oyuncuları Will Smith, Kate Winslet, Naomie Harris, Edward Norton, Helen Mirren, Keira Knightley gibi isimler. Gizli Güzellik filminin özeti ise şu şekilde: Hayattan elini ayağını çeken bir reklam yöneticisi ve onun için kaygılanan arkadaşları bağlantı kurmaya çalışırken, yaşadığı trajedi sonucu içine kapanan yönetici aşka, zamana ve ölüme mektuplar yazmaktadır. Dolu dolu bir hayatın bu olgularla nasıl iç içe geçtiğini ise mektuplarına kişisel cevaplar gelmeye başladığında anlayacaktır.

Justin Kurzel'in yönetmenliğini üstlendiği "Assassin's Creed" oyuncuları Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Lee Nicholas Harris, Ariane Labed ve Michael Kenneth Will. 3 boyutlu aksiyon türündeki film, ölüme mahkum bir suçluyu çok zengin "Abstergo Industries" adındaki şirketin özel bir proje için ele geçirmesi sonrasında atalarından Aguilar'ın maceralarını konu alıyor.

"Meçhul Kız" başrollerinde Adele Haenel, Olivier Bonnaud, Jeremie Renier, Fabrizio Rongione, Thomas Doret ve Louka Minnella'nın oynadığı yönetmenliğini Jean Pierre Dardenne ile Luc Dardenne'nin yaptığı dram türünde bir film. Genç bir doktor kariyerinde hızlı bir yükseliş için çalışmaktayken mesai saati sonrası çalan bir kapıyı açmaz. Ancak bir süre sonra kapıya gelen kişinin genç bir kadın olduğunu ve nehir kenarında ölü bulunduğu öğrenir. Genç doktor kimliği belirlenemeyen bu kadının kim olduğunu öğrenebilmek için mücadele verir.

"Florence" Meryl Streep'in başrolünde olduğu bir yapım ve yönetmenliğini Stephen Frears üstleniyor. 868-1944 yılları arasında yaşamış Florence Foster Jenkins'in gerçek hikayesini konu edinen filmin başrollerinde Streep'e Hugh Grant, Simon Helberg ve Rebecca Ferguson'un eşlik ediyor.

"Kaçış" Ali Suliman, Jale Arıkan, Muhammed Cangören ve Mustafa Avkıran'ın oynadığı Kenan Kavut'un yönettiği dram türünde bir film. Konusu ise şöyle: Suriye'de savaştan kaçan Cabir ile beraberindekiler Edirne'ye kadar gelmiştir ve Yunanistan'a geçmek üzereyken güvenlik güçlerince baskına uğrarlar. Cabir kaçarak bir bölgede saklanır. Çocukları olmadığı için araları bozuk olan Aliye ve Sadık Cabir'e yardım eder. Bir süre sonra bu iki mutsuz insan birbirilerine yakınlaşır.

"Siyah Karga" Şebnem Hassanisoughi, Aziz Çapkurt, Murat Toprak, Sedat Culum, Mehmet Ünal ve Aydın Orak'ın rol aldığı Tayfur Aydın'ın yazıp yönettiği dram türündeki film, memleketi İran'a dönmeye çalışan genç bir kızın yolculuğunu konu alıyor.

"Dönerse Senindir" başrollerinde Murat Boz, İrem Sak, Yasemin Allen, Uraz Kaygılaroğlu, Serhat Özcan ve Burak Sevinç'in oynadığı romantik komedi türünde ve yönetmen koltuğunda Erol Özlevi oturuyor. Hayatının aşkını geri kazanmaya çalışan bir gencin hikayesini konu alıyor.

"Hasret Bitti" filminde Ceyda Ateş, Kemal Uçar, Ferdi Sancar, Frederic Heidon, Yüksel Ünal Serkan Öztürk, Mert Erdoğdu ve Müge Esmeray rol alıyor ve yönetmenliğini Ayhan Özen üstleniyor. Zeynep Yalgın'ın senaryosunu kaleme aldığı filmde Almanya'dan yurda dönüş yapan Bitti ailesinin yaşadıklarını anlatıyor.

"Değiştir Bakalım" komedi türünde bir film ve Tuğçe Karaoğlan, Nilgün Kasapbaşoğlu, Arman Kutman, Merve Altınkaya, İnci Pars, Güray Yalçın ve Bora Karakul'un rol aldığı filmde yönetmen Eda Fatma Gürbüz. Kadın erkek rollerinin değişmesi ile başlayan komik olaylar zincirini konu ediniyor.

"Kartopu Savaşları" ise animasyon türünde bu haftanın filmleri arasında yerini alıyor. Jean-François Pouliot ve François Brisson'un yönetmenliğini yaptığı filmde küçük bir köyde çocukların büyük kartopu savaşlarını konu alıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *