Bu hafta vizyona 6 yeni film giriyor (10 Mart)

Sinemalarda bu hafta 2 yerli 4 yabancı film vizyona girecek. 10 Mart cuma vizyondakiler devam ederken yeni filmler, konuları, oyuncuları ile ilgili detaylar haberimizde.

Bu hafta vizyona girecek yerli filmlerden ilki korku türünde Perde: Ayn-ı Cin. Gözünden ameliyat olan bir adamın daha önce göremediği varlıkları görmeye başlamasını konu alıyor. Yönetmenliğini Ediz Günay'ın üstlendiği filmde Nurhayat Ertetik, Orkun Özen, Uğur Dönmez, Filiz Ger ve Burcu Ayhan gibi isimler rol alıyor.

Vizyona girecek ikinci yerli film ise Deli Aşk. Komedi türündeki filmin başrollerinde Emrah Kaman, Pelin Akil, Şafak Pekdemir, Toygan Avanoğlu, Cem Yılmaz, Zafer Algöz ve Hakan Altun yer alırken, yönetmen koltuğunda Murat Kaman ve Murat Dündar oturuyor. Maraş dondurmacısı Ekrem ile sevdiği kız Neşe arasında geçen komik olayları konu alıyor.

Sinemalarda gösterimi başlayacak yabancı filmlerden ilki ise Kong: Kafatası Adası olacak. Aksiyon macera türündeki film, bir grup araştırmacının Pasifik Okyanusunda bir adayı keşif için çıktıkları yolculukta karşılaştıkları devasa yaratıklarla mücadelesini konu alıyor. Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, Bride Larson, Toby Kebbell, Thomas Mann ile John Goodman'ın rol aldığı filmde yönetmen Jordan Vogt Roberts.

Neruda vizyona bu hafta girecek ikinci yabancı film. Komünist partiye katılan ve bundan dolayı ülkesinde kaçak duruma düşen Nobel ödüllü şair Pablo Neruda'yı yakalama çabasındaki bir müfettişin yaşadıklarını konu edinen filmde yönetmen Pablo Larrain ve oyuncular Gael Garcia Bernal, Luis Gnecco, Mercedes Moran, Alfredo Castro, Pablo Derqui, Mercedes Moran ve Emilio Gutierrez Caba.

Süper Yetenek ABD yapımı bir animasyon. Hayallarinin peşinden giden Bodi'nin kasabasından ayrılmasını konu alıyor. Türkçe seslendirmelerini ise Ayhan Kahya, Ali Çorapçı, Ziya Kürküt, Aziz Güngör ve Selçuk Kıpçak üstleniyor.

Neşeli Dalgalar: Dalgamanya senaryosu Abdul Williams'ın kaleminden çıkan ve sörfçü penguenlerin hikayelerini anlatan bir film. Henry Yu yönetmenliğini üstleniyor ve Türkçe seslendirmeler Ahmet Taşar, Sinan Divrik, Selay Taşdöğen, Oğuz Toydemir ve Uğur Aslanoğlu gibi isimlerden geliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *