Bu hafta vizyona girecek 6 filmden birisi Atiye'nin oynadığı Bana Git De

Türkiye sinemalarında bu hafta 2'si yerli olmak üzere 6 yeni film vizyona giriyor. Bunlardan birisi de Atiye'nin rol aldığı "Bana Git De". Sinemalarda 25 Kasım itibariyle vizyondaki filmlerin özet bilgileri haber detaylarında.

Sinemalarda bu hafta dikkat çeken filmler arasında ünlü şarkıcı Atiye'nin oynadığı "Bana Git De" adlı film yer alıyor. Başrollerini Tayanç Ayaydın ile paylaşan Atiye'nin filmi varoluş bunalımındaki bir gencin bunu aşabilmek amacıyla Doğu'ya yolculuk hikayesini anlatmakta. Yönetmenliğini Handan Öztürk'ün üstlendiği "Bana Git De" filmi karakterleri yolculuk yapmak isteyen Ali ile ünlü olmak için Doğu'dan kaçıp İstanbul'a gelen Leyal (Atiye).

Vizyondaki yerli filmler arasında yer alacak olan "Çakallarla Dans 4" filminin yönetmenliğini Murat Şeker üstlenirken, serinin diğer 3 filminde olduğu gibi Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar ve Murat Akkoyunlu rol alıyor. Ali Tanrıverdi ve Murat Şeker'in kaleminden çıkan senaryoda konu aynı evde imkansızlıklar içinde yaşayan 4 kafadarın, bir gün vasiyet bırakılan ve gömü yerini gösteren bir haritanın peşinde Edirne'ye doğru yola çıkmasını anlatıyor.

Bu hafta vizyona girecek yabancı filmlerden ilki Pastoral Amerika. Dakota Fanning, Jennifer Connelly, Ewan McGregor, Rupert Evans ve David Strathairn'in rol aldığı Pastoral Amerika, Philip Roth'un Pulitzer ödüllü romanından uyarlanan ve oyuncu Ewan McGregor'un ilk uzun metrajlı yönetmenlik deneyimi olarak sinemalarda yer alıyor. Başarı merdivenlerini tırmanarak saygınlık kazanan Seymour Levov ve onun gözbebeği ailesini takip eden film, Vietnam'dan 1968 olaylarına ve Watergate'e kadar ABD tarihine tanıklık ediyor.

Mel Gibson'ın yönetmen koltuğuna tekrar oturduğu "Savaş Vadisi" 2. Dünya Savaşı2nda savaşmayı reddeden ve kurşun sıkmadan insanların hayatını kurtarmayı başaran Desmond T. Doss'un hikayesini konu alıyor. Filmde Andrew Garfield, Teresa Palmer, Sam Worthington, Luke Bracey ve Hugo Weaving gibi isimler rol alıyor ve Amerikan tarihinin Onur Madalyası alan ilk vicdani retçisi Desmond T. Doss'un Amerikan ordusunda görev yaptığı sırada 2. Dünya Savaşı sırasında yaşadığı sorunlar ve 75'e yakın kişinin hayatını kurtardığı süreçler aktarılıyor.

Vizyondaki yabancı filmler arasında katılacak diğer bir film "Lanetli Ev". Emiliy Goss, Taylor Bottles, Cathy Barnett ve Natalie Pellgrini gibi isimlerin rol aldığı Lanetli Ev filmi, yedi aylık hamile bir genç kadının yeni taşındığı evde yaşadığını paranormal olarlayı konu ediniyor. Gerilim türündeki filmde hamie olan Jennifer Branagan, eşiyle birlikte doğup büyüdüğü kasabaya taşınıyor ancak yeni evde ürkütücü bir hava seziyor. Mobilyaların yerinden kendi kendine oynaması ve ruhani varlıkların görünmesiyle bundan emin olan Jennifer, hayaletli bir evde oturduğuna ikna oluyor ancak genç kadına kimse inanmıyor. Yaşadığı duygu karmaşası içinde bir yandan da anne olacağı düşüncesi ile zihni karışan Jennifer, kocasıyla olan ilişkisinde de gerinlikler yaşamaya başlıyor.

Bu hafta vizyona girecek filmlerden sonuncusu "Franz". Yönetmenliğini François Ozon'un yaptığı Franz filminin oyuncuları Pierre Niney, Paula Beer, Ernst Stotzner ile Marie Gruber. Film savaşın geride bıraktığı hayatları konu ediniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *