Bu yıl TEOG yapılmayacak! Milli Eğitim Bakanı açıkladı

Herkesin merakla beklediği Bu yıl TEOG yapılacak mı sorusu yanıtını buldu. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu yıl 2017'de TEOG sınavının yapımayacağını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TEOG sistemindeki sorunlara değinmesi ve bu sınavın kaldırılması gerektiği yönündeki konuşmasının ardından MEB harekete geçmiş ve sistemin kaldırılması yönünde çalışmalarını hızlandırmıştı. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, 2017 2018 eğitim öğretim yılında TEOG sınavının yapılmayacağını açıkladı.

Öğrencilere kaygılanmamalarını söyleyen Yılmaz, yaptıkları değişikliğin daha iyiye gitmek için olduğunu belirtti. TEOG nedeniyle etüt merkezi sayılarının arttığını, çocukların yarış atı konumuna geldiğini ifade eden Yılmaz, "Dolayısıyla da daha çocukluktan başlayarak her evladımızın yarış atı konumuna girmesini hangi anne baba ister? Biraz sevin, biraz sayın, biraz evinde kalsın, ailesiyle, kardeşleriyle kalsın. Son sözümüz şu, bize güvenin. Niyetimiz halis. Türkiye’yi hep beraber 21. yüzyıla taşıyacağız."  şeklinde konuştu.

TEOG yerine hangi sistem gelecek?
TEOG'un kaldırılması sonrasında yerine hangi sistemin geleceği konusunda soru işaretleri ise henüz tam olarak cevabını bulmasa da, bakanlığın konu üzerinde çalıştığı bilgisini paylaşan Bakan İsmet Yılmaz, sonucun Bakanlar Kurulu'na sunulacağını, buradan çıkan kararı ise milletin bilgisine sunacaklarını ifade etti.

Yılmaz hiç kimsenin kaygılanmasına gerek olmadığını dile getirerek, "Eğitimle ilgili biz bir değişiklik yaptığımızda herkes kaygı duymaya başlıyor. İyi ama Türkiye'ye bir bakın. Geçmişten daha iyiye gitmiyor muyuz? Geçmişten daha iyiye gidiyor. Buyurun vatandaşımıza sorun. Türkiye, geçmişten daha iyiyse bugün hiç şüpheniz olmasın yarın da bugünden daha iyi olacaktır. Biz bunu beşeri sermayemizle yapıyoruz. Beşeri sermayenin değerli olması, nitelikli olması ancak eğitimle mümkündür." ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *